Lekarze VILDA CLINIC

1-11.JPG

Lekarz Maciej Flader

Specjalista pediatra,

Specjalista endokrynolog i diabetolog dziecięcy

Doktor Flader zajmuje się leczeniem chorób z zakresu endokrynologii dziecięcej ze szczególnym uwzględnieniem chorób tarczycy u dzieci oraz niskorosłości. Jest specjalistą w wykonywaniu badań USG tarczycy. Na codzień pracuje w Klinice Endokrynologii i Reumatologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Dr Flader jest również asystentem na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest autorem wielu prac naukowych i wystąpień na międzynarodowych konferencjach w dziedzinie endokrynologii dziecięcej.

1-12.JPG

Lekarz Dominika Zalas

Rezydent Oddziału Kardiologii Dziecięcej

Lekarz w trakcie specjalizacji z pediatrii, którą odbywa w Klinice Kardiologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu. Absolwentka kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, który odznaczył ją Medalem Rektora za szczególne osiągnięcia naukowe. Odbywała staże zagraniczne m.in. w Szpitalu Głównym w Wiedniu, a także Szpitalu Uniwersyteckim w Kilonii i w Szpitalu św. Bonifacego w Lingen, w Niemczech. Autorka i współautorka prac naukowych. Stale się doszkala, bierze czynny udział w zjazdach Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, którego jest członkiem i pracuje również jako nauczyciel akademicki.

W swojej pracy zmaga się z problemami ogólnopediatrycznymi, zajmuje się leczeniem schorzeń dzieci od okresu noworodkowego do 18 roku życia. Swój zawód wykonuje z zaangażowaniem i pasją. Dba o holistyczne podejście do małego pacjenta, przyjazną atmosferę w czasie wizyty i profesjonalizm.

IMG_5450_edited_edited_edited_edited.jpg

Dr n.med. Zofia Kolesińska

Specjalista pediatra

Lekarz w trakcie specjalizacji z endokrynologii i diabetologii dziecięcej

Jestem lekarzem pediatrą w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z endokrynologii i diabetologii dziecięcej w Klinice Endokrynologii i Reumatologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu oraz asystentem z tytułem doktora na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Moja praca kliniczno-naukowa koncentruje się wokół kluczowych procesów w rozwoju dzieci - wzrastania i dojrzewania. Doświadczenie kliniczne zdobyłam w Klinice Endokrynologii i Reumatologii Dziecięcej, w której pracuję od 2011 r., ale także podczas staży zagranicznych m.in. w Szkocji i Szwajcarii. 

M.jpg

Dr n. med. Magdalena Silska - Dittmar

specjalista pediatra

specjalista nefrolog dziecięcy

Doktor Magdalena Silska-Dittmar jest specjalistą w dziedzinie pediatrii i nefrologii dziecięcej. Na codzień zajmuje się leczeniem chorób nerek, układu moczowego i nadciśnienia tętniczego u dzieci i młodzieży. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła 12 letnim stażem pracy w Klinice Nefrologii Dziecięcej i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wśród jej zainteresowań znajdują się kłębuszkowe zapalenia nerek, ostra i przewlekła dializoterapia jak również osteoporoza wieku młodzieńczego, której poświęciła temat swojego doktoratu.

AnnaS_edited.jpg

Lekarz Anna Skrzypczak

specjalista neurolog

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2009r). Specjalizację z neurologii odbyłam w Szpitalu w Puszczykowie im. Prof. S. T. Dąbrowskiego. W tym czasie pracowałam także w Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego Ośrodku Badań Klinicznych im. dr n. med. Hanki Hertmanowskiej. 

Obecnie pracuję w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, oraz poradniach specjalistycznych.

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem:

-zespołów bólowych głowy i kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa

-rwy kulszowej

-następstw udarów, zaburzeń krążenia mózgowego, zawrotów głowy 

-zaburzeń otępiennych w tym choroby Alzheimera, osłabienia pamięci i koncentracji

-zaburzeń ruchowych w tym choroby Parkinsona

-zespołów depresyjnych i napięciowych

-padaczek i zespołów napadowych

-stwardnienia rozsianego.

Neurolog, Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.